Otvorenie zrekonštruovanej hasičskej stanice v Michalovciach

Začiatkom tohto týždňa sa uskutočnilo otvorenie zrekonštruovanej hasičskej stanice Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Michalovciach. Slávnostné odovzdanie sa uskutočnilo za účasti štátneho tajomníka Ministerstva vnútra SR Rudolfa Urbanoviča, prezidenta Hasičského a záchranného zboru Alexandra Nejedlého, riaditeľa Krajského riaditeľstva HaZZ v Košiciach Jozefa Fedorčáka, riaditeľa Krajského riaditeľstva HaZZ v Žiline Jaroslava Kapusniaka, primátora mesta Michalovce Viliama Záhorčáka a predstaviteľov HaZZ. Profesionálni hasiči tak dostali dôstojné priestory pre zvýšenie kvality pracovných podmienok pri svojej neľahkej a obetavej práci. Modlitbou požehnal budove hasičskej stanice hasičský duchovný Marcel Senderák.

Štartovacia pištoľ alebo revolver na náboje v kal. 6 mm (Short Blank) je podľa zákona expanznou zbraňou.

Dňa 2.12.2021 bola schválená v parlamente novela Zákona č. 190/2003 Z. z. (o strelných zbraniach …